Choď na obsah Choď na menu

Edko

14. 8. 2022

Edko.

30.jpg

 Milovaný, využívaný na Individuálku (hipoterapia)a prácu s dospelými. Mladý, mali sme ho od jedného roka. Čistá duša, nepokazený, učenlivý bojko. No na Individuálku bol skvelý, lebo citlivo reagoval na emócie ľudí. Bol čitateľný a

 opatrný. Ako jeho majiteľka. Pre jej údajne nevyliečiteľnú chorobu museli ísť všetky zvieratá preč, aby sa mala čas dať dokopy a opäť sa postaviť na vlastné nohy. Edko bol kôň, ktorého prítomnosť v človeku spúšťala bloky, zranenia,  traumy a otváral ich k opätovnému prejavu. Kone liečia našu dušu. Individuálka je súčasťou hipoterappie v našom ponímaní. V súčasnosti sťažuje našu prácu v Individuálke jej údajne nevyliečiteľná choroba, náročná diagnóza. 
"Verím, že práve ona mi pomôže k citlivejšiemu vhľadu do duše koní aj ľudí. Mám plnú invaliditu a sen vrátiť sa ku koňom a byť opäť prijatá. Obdobie neistoty, strachu, bolesti, temnoty sa dúfam skončilo. Obdobie, kedy mi začalo dochádzať, že mám strach z neschopnosti. Depresie a nechuť do života sa vyliečili a vďaka snu, ktorý som mala pri zakladaní Hiperky sa posuniem dopredu. Vďaka odbornému potvrdeniu od lekárov, že opäť môžem robiť sociálnu prácu, ktorú som vyštudovala, no predovšetkým jednému priateľovi a sebe, to všetko zvládam.. Jedno je jasné. Bez priateľov nedosiahnem to, čo som na začiatku Hiperky videla ako sen."